Topsix Ipodrink Izotonik 12 x 140 g

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Topsix
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • Cena netto: 171,30 zł 185,00 zł

Ipodrink jest to napój hipotoniczny ( izotonik ) bogaty w węglowodany i sole mineralne dla lepszego i szybszego wchłaniania przez organizm. Zalecany podczas intensywnego wysiłku fizycznego, jak i przed w celu nawodnienia organizmu, gdyż przygotowuje organizm do treningu czyli długotrwałego wysiłku.

Ipodrink 140g - na 5-8 litrów: napój hipotoniczny (izotonik) bogaty w węglowodany i sole mineralne dla lepszego i szybszego wchłaniania przez organizm.

Zawartość: węglowodany 98g (dekstroza, fruktoza), kwasek cytrynowy 19g, sód 2280mg, potas 595mg, magnez 8,4mg, mix witaminowy plus witamina C 196mg, fosfor 154mg.

Wskazania: zalecany podczas intensywnego wysiłku fizycznego, jak i przed w celu nawodnienia organizmu, gdyż przygotowuje organizm do treningu. W 140g znajduje się 464kval. Nie przebarwia szkliwa zębnego.

 

Węglowodany stanowią najpoważniejsze źródło energii w żywieniu człowieka, zarówno tej natychmiastowej, jak i przechowywanej. Węglowodany powinny stanowić w przybliżeniu 60% zapotrzebowania kalorycznego. Dlatego, przeliczając to na 3000 kalorii dziennego zapotrzebowania równa się to 1800 kaloriom otrzymanym z węglowodanów. Jeśli ilość dostarczanych węglowodanów jest niewystarczająca, organizm zaczyna zużywać białko jako substrat energetyczny, nawet do tego stopnia, że spalane są tkanki mięśni w tym celu. Zaś sole mineralne są ważnym składnikiem diety człowieka, spełniają bowiem rolę budulcową oraz regulatorową. Stanowią około 4% organizmu człowieka (przy czym najważniejsze to chlorek sodu, a także sole wapnia i magnezu). Niedostateczna ilość soli mineralnych w diecie może prowadzić do poważnych zaburzeń. Są ważnymi składnikami wydzielin przewodu pokarmowego, odgrywają niezbędną rolę w normalnej pracy mięśni i w działaniu wielu enzymów.
 

Zawartość Topsix Ipodrink :
WĘGLOWODANY 98 g
FRUKTOZA - jest cukrem owocowym, posiada słodki smak i dobrze rozpuszcza się w wodzie. W wątrobie fruktoza zostaje przetworzona w glukozę i w tej postaci wykorzystywana jest przez organizm.
DEKSTROZA - jest węglowodanem zwiększającym bilans energetyczny organizmu. Wpływa to na zwiększenie zasobów energii organizmu przez co podwyższa się wydolność i wytrzymałość treningową. Stosowanie odżywki dekstroza (dextrose, dextroza) powoduje zwiększone wydzielanie hormonu anabolicznego - insuliny, która ułatwia transport kreatyny oraz aminokwasów do komórek mięśniowych. Dodatkowe zażywanie kreatyny z suplementem typu "dekstroza" (dextroza, dextrose) powoduje wzrost stężenia kreatyny we krwi nawet o 50%.
 

KWASEK CYTRYNOWY 19 g - smak cytrusowy , orzeźwiający , nie wywołuje zgagi.
SÓD 2280 mg – jest to zdecydowanie niezbędny pierwiastek dla funkcjonowania organizmu. Reguluje on gospodarkę wodną naszego ciała. Jest także przekaźnikiem w układzie nerwowym, bierze udział w metabolizmie białek i węglowodanów, utrzymuje odpowiednie ciśnienie w naczyniach. Niekiedy w wyjątkowych przypadkach zdarza się, że u człowieka wystąpi niedobór sodu. Przykładem takim są maratończycy, którzy tracą ten pierwiastek wraz z potem.

POTAS 595 mg - to ważny pierwiastek dla mięśni, serca i układu nerwowego. Dzięki odpowiedniej ilości jonów potasu następuje sprawny przepływ impulsów między komórkami nerwowymi, zachowana jest właściwa kurczliwość mięśni, miarowo pracuje serce i możliwe jest wytwarzanie energii niezbędnej do pracy mięśni.

MAGNEZ 8,4 mg - katalizuje wiele procesów życiowych w ustroju, jest czynnikiem wzrostu, działa tonizująco, jest czynnikiem regenerującym żywe komórki, przywraca równowagę psychiczną i układu nerwowego, nerwu trójdzielnego, układu współczulnego, jest antyseptykiem wewnętrzym i zewnętrzym. Wzmacnia reakcje ochronne organizmu, zwalcza uczulenia.

MIX WITAMINOWY PLUS WITAMINA C 196 mg - wpływa na wytwarzanie i zachowywanie kolagenu, ułatwia gojenie się ran, złamań, hamuje tworzenie się sińców, powstawanie krwotoków, krwawień dziąseł, podnosi odporność na zakażenia, uszkodzenia oraz na choroby, szczególnie w okresach przeciążenia fizycznego, skraca czas trwania zakażenia.

FOSFOR 154 mg - Fosfor jest niezbędny do życia. Bierze udział w budowie i utrzymaniu prawidłowego stanu zębów i kości, w regulacji równowagi kwasowo-zasadowej. Pomaga w kontroli przemian energetycznych przekazujących energię na poziomie molekularnym, takich jak ATP, DNA,RNA.